Wymarzone Podróże
Dodatek ten, umożliwia naszym simom spędzanie wakacji w wybranym przez siebie miejscu. Im częściej nasz sim podróżuje i wypełnia dostępne w danym otoczeniu okazje tym dłuższe wakacje może wykupywać , może nawet wykupić domek letniskowy. Dostępne są trzy nowe otoczenia:
- Al Simhara w Egipcie
-Shang Simla w Chinach
- Chemps Les Sims we Francji
Każde otoczenie ma swoją kulturę. Możemy spotkać się z miejscowym kupcem aby nabyć u niego wyjątkowe przedmioty. W miejscowych knajpkach nasz sim może spróbować miejscowych specjałów a w księgarniach nabyć przepisy.
W grze nasz sim może zwiedzać wiele obiektów i przeżywać przygody. Należy jednak uważać, gdyż wszędzie czychają na nas pułapki!
W Al. Simharze możemy zwiedzać starożytne świątynie na własną rękę lub na zlecenie, za które dostaniemy pieniądze. W świątyniach nasz sim może znaleźć wiele skarbów jak stare monety lub relikty. Możemy natknąć się na różne zagadki ukryte przejścia i niebezpieczne pułapki a nawet mumię, która może na nas rzucić śmiertelną klątwe!
Shang Simla to piękna Chińska kraina, w której nasz sim może zgłębiać tajniki sztuk walki u mistrza w miejscowej szkole. Możemy również zwiedzać zabytkowe tajemnicze miejsca , nabyć wyjątkowe przedmioty i oczywiście musimy spróbować wszystkich miejscowych specjałów!
Chemps Les Sims we Francji pozwala naszemu simowi spróbować pysznego nektaru w miejscowej winiarni nabyć kilka butelek tego specjału a nawet może nauczyć się wszystkiego o produkcji nektaru by móc produkować go w we własnym domu. W Chemps Les Sims do zwiedzenia mamy m.in. Tajemniczą opuszczoną rezydencję, pełną pułapek, zagadek i sekretów. Musimy pamiętać aby przed każdą wyprawą dobrze wyprawić naszego sima . W sklepie u miejscowego kupca możemy kupić suszone jedzenie, namiot i prysznic w sprayu , w końcu niegdy nie wiadomo ile nam zajmie wyprawa.
Dodatek Udostępnia nam również nowe cechy jak :
- „Zdyscyplinowany” dla simów trenujących sztuki walki
- „ Oko fotografa” nasz sim szybciej uczy się umiejętności fotografowania a także robi lepsze i droższe zdjęcia.
- „Poszukiwacz przygód” Sim posiadający tą ceche ma nowynastrójnik podczas podróży. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych