The Sims 4 Witaj w pracy

Pierwszy dodatek do gry, który pozwala nam towarzyszyć naszym simom w pracy. Możemy zacząć pracę w szpitalu, w policji lub laboratorium. Od nas zależy ocena pracy naszego sima ponieważ to my podejmujemy wszystkie decyzje. Każda z karier jest bardzo ciekawa i potrzeba dużo pracy by osiągnąć szczyt kariery.
- Szpital- Na początku nasza praca polega na ścieleniu łóżek podawaniu jedzenia i wykonywaniu prostych badań. Przy każdym kolejnym awansie zyskujemy kolejne możliwości i do naszych zadań będzie należało zbadanie pacjenta podstawowo oraz na bieżni lub rentgenie, zbadanie jego próbek oraz postawienie diagnozy. Każda prawidłowa diagnoza oraz wyleczenie pacjenta podwyższa naszą ocenę pracy. Musimy operować pacjentów, leczyć nagłe przypadki, przyjmować porody a także udawać się na wizyty domowe. Nasz sim w nagrodę staje się odporny na choroby może również udzielać porad medycznych rodzinie i znajomym.
-Policja- Zaczynamy skromnie od patroli ulic następnie w miare awansów przybywa nam obowiązków. Musimy udawać się na miejsce zbrodni, robić zdjecia, przesłuchiwać świadków tworzyć mapę przestępstw, wyszukiwać podejrzanych, robić rewizję, przesłuchania itp. a każdy winny, który się przyznał do popełnionego czynu dodaje nam punktów co zbliża do kolejnego awansu. Trzeba więc pilnie śledzić każdą sprawę i złapać winnego!
- Laboratorium- kariera naukowca jak wiadomo nie jest łatwa. Trzeba siedzieć w ciemnym laboratorium eksperymentować , testować… brzmi nudno prawda? Jednak w tym laboratorium nigdy nie jest nudno! To co tu zobaczysz nie zobaczy żaden inny sim a to co wymyślisz i opatentujesz przyniesie ci sławę i kolejne awanse! Warto założyć biały fartuch i podjąć wyzwanie naukowca!

W grze pojawia się nowe otoczenie Promenada Magnolii,a w niej kolejna nowa możliwość zarobku dla naszych simów a mianowicie możemy otworzyć własny biznes jakim jest sklep. Aby go kupić wystarczy telefon lub komputer. Możemy kupić gotowy lub zbudować swój. Na potrzeby sklepu przelewamy wybraną przez nas kwotę z domowego budżetu na fundusz sklepu. Za te pieniądze możemy wyposażyć sklep a także opłacić reklamę, co nam potroi liczbę klientów.
Mamy dostęp do nowej umiejętności jaką jest pieczenie, więc warto wykorzystać nasz talent i sprzedawać nasze wypieki. Możemy też sprzedawać ubrania, meble, dekoracje itp. O tym, czy nasz sklep ma być tani czy drogi również decydujemy my sami. A do pomocy możemy zatrudnić rodzinę lub wykwalifikowanych pracowników. Trzeba jednak pamiętać by przestrzegać przepisów prawa pracy i nie przetrzymywać pracowników na nadgodziny. Musimy również dbać o ich morale czyli dawać podwyżki za nowe umiejętności lub dać awans.

Kolejną nowością jaką wnosi dodatek są kosmici. Lecz trzeba uważać gdyż kosmitą może okazać się twój bardzo dobry sąsiad! Ponieważ kosmici mogą przebierać się za simów i wtapiać w tłum. Nasz sim może również zostać porwany przez niezidentyfikowany obiekt latający,gdzie zostanie poddany testom i na ziemie może wrócić z niespodzianką w postaci kosmicznej ciąży.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych