The Sims 2 to druga odsłona jednej z najsłynniejszych gier symulacyjnych The Sims. Swoją premiere miała 14 września 2004 roku i bardzo szybko biła rekordy sprzedaży.
W porównaniu z wcześniejszą wersją, gra została znacząco rozbudowana, zarówno pod względem graficznym jak i samej gry, która teraz jest jeszcze bardziej wciągająca. Nasze simy są bardziej wyraziste, możemy je edytować wedle włąsnych życzeń. We wcześniejszej wersji mieliśmy gotowe postacie do wyboru, natomiast w The Sims 2 możemy stworzyć naszego sima od podstaw np. kształt nosa, oczu, ust czy najróżniejsze fryzury. Oprócz wyglądu gra umożliwia nam wykreowanie osobowości naszych simów, teraz od nas będzie zależało czy nasz sim będzie dobry czy zły a może będzie świetnym kucharzem albo okropnym niechlujem, wybór należy do nas. W trybie tworzenia sima to jeszcze nie wszystkie niespodzianki, ponieważ od teraz szafa naszego sima będzie znacząco powiększona. Wybieramy naszym simom strój dzienny, wizytowy, piżamę, strój kąpielowy, strój sportowy oraz bieliznę. Oczywiście nasze ubrania mogą szybko nam sie znudzić w trakcie gry dlatego w każdej chwili możemy wysłać naszego sima na zakupy!
Podobnie jak w pierwszej serii nasz sim może zawierać nowe przyjaźnie lub wrogów. W najważniejszych sytuacjach życia naszego sima gra pokazuje nam filmiki np przy zaręczynach czy narodzinach pierwszego dziecka. Największą zmianą jaką oferuje nam gra jest większa ilość etapów życia. W The Sims 2 możemy możemy przeżywać życie naszych simów od niemowlaka przez dzieciństwo i buntownicze nastoletnie życie po dorosłość a w końcu starość i śmierć.
Dodatkowo w grze zostały rozbudowane otoczenia, mamy do wyboru Miłowo, Dziwnowo oraz Werone. Otoczenia możemy również tworzyć sami wedle naszego uznania lub edytować już dostępne. Gra umożliwia nam również budowanie własnych domów, takich jakie sobie wymarzymy z wieloma piętrami, ukośnymi ścianami etc. Kamera pozwala nam na duże zbliżenia możemy nawet zobaczyć co nasz sim ma w lodówce i niemal zajrzeć do kołyski.
Kiedy już stworzymy naszą rodzinę i wybudujemy nasz dom rozpoczynamy życie naszych simów. Żeby nasi simowie mieli pieniądze na rachunki oraz własne wydatki musimy znaleźć im pracę. Każda praca wymaga danych umiejętności, które nasz sim musi zdobywać popzez naukę, co pozwoli mu na szybszy awans i przyspieszy naszą drogę na szczyt kariery. NAsz sim musi rówież uczyć się podstawowych rzeczy takich jak gotowanie czy sprzątanie inaczej nasz sim albo spali dom albo go zabrudzi. Możemy zatrudnić sprzątaczke lub opiekunkę do dzieci jeśli naszego sima na to stać.Albo pozwolić zająć sie tym naszej babci, która na emeryturze chętnie zajmie się wnukami posprząta dom i ugotuje obiad, jeśli nie mamy babci ani zbyt dużo pieniędzy zamawiamy pizzę. Wypełniając potrzeby i życzenia sima wpływamy na jego aspirację a całe życie dążymy do spełnienia jego największego marzenia np. bogactwa czy dużej rodziny. Gra pozwoli na długie godziny rozrywki zarówno dzieciom jak i dorosłym zacznij tworzyć swoją własną historie!
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych