W the Sims 3 Nie z tego świata wszystko zaczyna się w tajemniczej okolicy Moonlight falls. Miasteczko na pozór zwykłe i przyjazne, pełne miłych mieszkańców i przyjaznych knajpek, lecz gdy tylko wzejdzie księżyc w pełni szybko przenosi nas w całkiem inny świat a to czyją weźmiemy stronę zależy tylko od nas..
Możemy być zwykłym szarym mieszkańcem, który podczas pełni będzie siedział w domu obserwując ze strachem przez okno jak na ogrodzie pojawiają się zombie, lub bardziej odważnym i wyjść podczas pełni na cmentarz czy na miasto. Tylko uwaga! Nigdy nie wiadomo kogo spotkamy i co się może stać..
Dodatek daje graczowi mnóstwo możliwości. Podczas tworzenia sima możemy podjąć decyzję kim chcemy być lub zmienić się w trakcie gry a mamy do wyboru :
- Wilkołaka, który żyje dłużej od przeciętnego sima, może się przemienić w dowolnej chwili lub podczas pełni, z każdą przemianą zmniejsza się potrzeba głodu. Wilkołaki mogą jeść surowe ryby i mięso. Może wybierać się na polowania i bawić z wróżkami. Wilkołaki nie mogą zabić sima, ale mogą go solidnie wystraszyć. Aby stać się wilkołakiem sim musi zostać ukąszony lub wypić eliksir.
- Wróżki, mogą robić psikusy i psoty innym simom. Podobnie jak wilkołaki mają dłuższe życie, mogą odwrócić proces zombifikacji i zmieniać swoją formę z małej wróżki do rozmiarów dorosłego.
-Zombie, wychodzą z ziemi podczas pełni i wyjadają rośliny. Mogą atakować simów ale nie mogą ich zabić. Aby stać się zombie możemy wypić eliksir lub w aplikacji tworzenia sima.
- Czarownik, może latać na miotle. Mogą rzucać dobre i złe zaklęcia, np. mogą zamrozić lub podpalić sima albo zamienić w kamienny posąg czy ropuchę. Można też dać w prezencie komuś zatrute jabłko. Czarownik może wytwarzać różne eliksiry, które może sprzedawać lub podawać innym simom.
- Wampir, w tym dodatku został nieco ulepszony. Od teraz może hipnotyzować innych simów, chwalić się kłami lub zaprzeczać, że są wampirami.
W grze pojawiają się nowe cechy:
- fan nadnaturalnych
-sceptyk nadnaturalnych
-zbieracz
-nocny marek
-zadumany
-stosowny
W ustawieniach możemy sobie ustalić fazy księżyca , dla chętnych przygód można ustawić pełnie księżyca każdej nocy.
Pojawia się nowa kariera wróżbity gdzie nasz sim może zarabiać przez wymyślanie wizji z kryształowej kuli czy czytaniem przyszłości z kart.

Wymagania
Sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 6.1 GB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1/Windows 7
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych