The Sims 3 zwierzaki to z pewnością coś co spodoba się miłośnikom zwierząt ! Podobnie jak w The Sims 2 można stworzyć sobie własnego zwierzaka, a mianowicie: koty, psy i.. Konie ! ​
To jest nowość którą możemy spotkać jedynie w trzeciej części Simsów.
Ponadto, można edytować swoje zwierzaki nie tylko poprzez nadanie im kształtu ale i też poprzez nadanie im wzorów. W trybie meblowania można kupić również zwierzątka małe typu papuga, wiewiórka czy też nawet wąż ! Lecz uwaga, gdyż zbyt długo przechowywane w wyposażeniu naszego sima mogą uciec!
Możemy dodawać naszym zwierzakom cechy charakteru tak jak naszym simom. Nasz zwierzak może być inteligentny lub głupiutki, przyjacielski lub agresywny, odważny lub płochliwy wszystko zależy od nas! Możemy kierować naszymi zwierzakami możemy się bawić zabawkami lub dewastować meble naszym właścicielom, nie zaszkodzi też czasem stoczyć walki z obcym zwierzakiem, który wszedł na nasz ogródek:) Pojawiają się również dzikie zwierzęta jak jeleń czy szop pracz. Te ostatnie nie należą do najmilszych zwierzaków gdyż ich ulubionym zajęciem jest wywalanie naszych śmieci. Ale możemy je pooglądać i jeśli się postaramy to nawet pogłaskać. Gra umożliwia naszym simom adopcję zwierząt ze schroniska lub od naszych sąsiadów, możemy też zaprzyjaźnić się z obcym zwierzęciem i go zaadoptować do tych zwierząt zalicza się także jednorożec tylko trzeba go dobrze poszukać! Od teraz nasz sim ma również możliwość wyjścia ze zwierzakiem w miasto ! Konia możemy zabrać do ośrodka jeździeckiego gdzie możemy uczyć się jeździć i skakać przez przeszkody, możemy również wybrać się na zwykłą przejażdżkę po okolicy. Naszemu kociakowi będzie najlepiej w parku dla kotów a psu zarówno w parku jak i na plaży. Uważajmy jednak na pchły i starajmy się dbać o nasze zwierzaki a może zostaniecie przyjaciółmi na zawsze!A żeby osłodzić życie naszym simom w grze pojawia się samochód rozwożący lody, poczekaj aż pojawi się pod Twoim domem!W grze pojawia się nowe miasto Appalosa Plains.
​​
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych