Nadszedł nowy cudowny czas dla naszych simów! Niech odwiedzi Cię studencka maskotka rozwiąż test, wybierz kierunek i ruszaj na studia by przeżyć najciekawsze chwile w życiu!
Dostępne kierunki :
- Biznes
- Nauka i medycyna
- Wych. Fizyczne
- Technologia
- Komunikacja
Nasi studenci mogą mieszkać w darmowym akademiku lub bractwie. Pokój możemy urządzić według własnego uznania. Zapisując się na studia wybieramy ilość semestrów i ilość zaliczeń. Każdy kierunek daje nam inne przedmioty do ćwiczeń np. w medycynie będzie to szkielet a w biznesie mobilna walizka, która po otworzeniu zamienia się w biurko do prezentacji. Oprócz zwykłych zajęć na uczelni nasz sim bierze też udział w ćwiczeniach i wykładach trzeba pilnować by całych nie przespał !
Nasz sim na studiach może dołączyć do wybranej przez siebie grupy społecznej i piąć się po szczeblach popularności. Do pomocy służyć mu będzie nowość w grze jaką jest smartfon.Mamy do wyboru następujące grupy społeczne:
- Ważniaki, lubią imprezy szczególnie przy ognisku, kręgle, stójke na beczce z sokiem oraz grę w sok-ponga. Po osiągnięciu maksimum wpływów, sim po studiach może dostać propozycję pracy jako agent sportowy
.- Buntownicy, najchętniej spędzają czas na protestach i rozwijaniu się w sztuce ulicznej. Po studiach można dostać pracę rzeczoznawcy sztuki
- Kujony najbardziej lubią komiksy, gry komputerowe, mogą się telepatycznie kontaktować z przyjaciółmi oraz grać on-line. Po studiach można dostać ofertę pracy projektanta gier wideo.
Oczywiście studia to nie tylko nauka a żeby łatwiej się wkupić w daną grupę społeczną najlepiej zrobić oczywiście imprezę! Do wyboru mamy :
-Imprezę przy ognisku
- Imprezę z beczką sokuNa zakończenie każdego semestru czeka nas egzamin końcowy i powrót do domu na wakacje. Jeśli kończymy już studia możemy zaprosić rodzinę na uroczystość rozdania dyplomów. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych