Kariera

W dodatku mamy do dyspozycji nowe kariery:
- Wynalazca: sim może wynajdywać różne ciekawe przedmioty, które potem może sprzedać. Może stworzyć np. Wehikuł czasu i odbyć podróż w czasie.
- Pogromca duchów : ta profesja pozwala nam towarzyszyć naszemu simowi podczas pracy. Dostajemy zlecenia w mieście by wyłapać wszystkie dokuczliwe duchy.
- Stylista i tatuażysta : nasz sim może kreować styl w mieście oczywiście na początku niektóre nasze prace mogą nie być zadowalające dla naszych klientów ale praktyka czyni mistrza:)
- Architekt: aby zdobyć doświadczenie zawodowe musimy wykonywać zlecenia nasi sąsiedzi potrafią mieć dziwne życzenia ale jeśli wszystko zrobimy jak należy dostaniemy należną zapłatę.
- Strażak: To odpowiedzialna profesja nasz sim musi konserwować wóz strażacki oraz alarm ponieważ jeśli o to nie zadbamy mogą działać niesprawnie i nasz sim może na czas nie dotrzeć na miejsce pożaru!
- Detektyw: W tej profesji duże znaczenie ma doświadczenie zawodowe, początkowo nasz sim nie będzie miał dużego pola do popisu, będzie musiał np. grzebać w śmietniku w poszukiwaniu podartych akt.
- Nauczyciel niestety w tej karierze nie towarzyszymy naszemu simowi w pracy możemy jedynie wybierać opcje jak m.in. pracuj ciężko lub obijaj się.
W tym dodatku nasz sim może również zgłosić samozatrudnienie i zarabiać na wykonywaniu swojej pasji jak ogrodnik lub rzeźbiarz. Zmianie uległa praca w karierze medycznej. Od teraz nasz sim będzie mógł przeprowadzać szczepienia wśród simów.
Dodatkowo mamy do dyspozycji nowe obiekty takie jak pralka i szuszarka, co umożliwia naszemu simowi robienie prania w domu. Możemy go suszyć w suszarce lub tradycyjnie na sznurze w ogrodzie. Dobrze jest w każdym pomieszczeniu umieścić kosz na pranie, w przeciwnym razie po całym domu będą porozrzucane ubrania co może negatywnie wpływać na nastrój naszego sima. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych